Akademik

SPECTRO Mobil Metal Analizörleri saha metal analizleri için üst seviyede esneklik ve performansa sahiptir. Hareketli SPECTROTEST ve taşınabilir SPECTRO iSORT, CCD temelli optik emisyon spektrometreleridir. SPECTRO xSORT, ultra hızlı SDD temelli taşınabilir spektrometredir. SPECTRO Sabit Metal Analizörleri, analitik yetenek ve performans olarak en iyisini sunmaktadır. SPECTROMAXx, masa üstü ve standlı seçenekleriyle CCD temelli bir spektrometredir. SPECTROLAB, benzersiz bir hibrid optik sistem ile eşsiz analitik özellikler barındırmaktadır.

SPECTRO’da ICP-OES sınıfının en iyi performansı ve analitik esneklik anlamına gelmektedir. SPECTRO ARCOS istisnai çözünürlükle 130 nm’den 770 nm’ye kadar tüm dalga boylarını kapsamaktadır. SPECTRO GENESIS sekansiyel ICP ve alev AA spektrometreleri için alternatif olabilecek daha ucuz simültane bir cihazdır.

SPECTRO XRF analiz cihazlarının yeri, kullandıkları SDD detektörleri ve polarizasyon optikleri gibi devrim niteliği taşıyan teknoloji nedeniyle ayrıdır. Bu alandaki ürünler, taşınabilir SPECTRO xSORT, küçük nokta analizi yapan SPECTRO MIDEX, süreç kontrol analizörü SPECTRO iQ II ve SPECTRO amiral gemisi SPECTRO XEPOS.

BOSELLO’nun üstün teknolojiye sahip Tahribatsız Kontrol cihazları ile metallerin içindeki boşluklar, çatlaklar, döküm hataları, kaynak dikişlerinde oluşan hatalar görülebilmekte, elde edilen resimler dijital ortamda işlenebilmekte, saklanabilmekte ve e-mail yoluyla iletilebilmektedir. Bu cihazlar daha çok kabin içinde kontrol yapan, yarı mamul – mamul parçaların çok kısa sürede resimlemesini yapabilen ve hata boyutlarını ölçüm olarak verebilen cihazlardır.

SPECTRUMA Glow Discharge Optik Emisyon Spektrometreleri, elementel derin profil analizleri ve döküm elementel analizlerinde kullanılmak için geliştirilmiş, güçlü spektrometrelerdir. Difüzyon işleminden sonra yüzeyleri incelemek, galvanik kaplama işlemini test etmek, PVD veya CVD yoluyla yapılan sert malzeme kaplamalarını analiz etmek, CIGS ince film güneş pillerini analiz etmek gibi birçok uygulamada kullanılırlar.

LTB Lazer spektrometreleri çoklu elementsel analizde güçlü analitik ekipmanlardır. Uzaktan uyarmanın mümkün olması nedeniyle farklı uygulamalar mümkündür. Gelişen lazer ve okuma sistemleri sayesinde mobil sistemler proses analizlerinde kullanılmaktadırlar.

Ark-spark OES (sabit, mobil), XRF, ICP spektrometreler için gerekli olan numune hazırlama cihazları ve uluslararası sertifikalı standart numuneler analiz kalitesini artırmak ve kaliteyi kontrol edebilmek için gerekli olan ekipman ve sarflardır.

Akademik Sektöründe Kullanılmakta Olan Cihazlar

Standart Numuneler / Standart Numuneler

X-Ray Tüpleri / X-Ray Tüpleri