Kurumsal | Hakkımızda
Hakkımızda

BES Mühendislik San. ve Tic. A.Ş., 1998 yılı başında kalite kontrol alanında mühendislik, danışmanlık, temsilcilik ve ticaret yapmak amacıyla, bu alanda uzun yıllar çalışmış, her marka spektrometre kullanıcısının neredeyse tamamının çok iyi tanıdığı 3 elektronik mühendisi Birol Tok, Eray Tepe ve Seyhan Karaca tarafından kurulmuştur. Firma ortaklarının anlayışları doğrultusunda hızla gelişen, piyasada geniş ve saygın bir yer edinen kuruluşun temsilciliğini yaptığı firmalar ve faaliyet alanları şöyledir:


SPECTRO, Ark-Spark Optik Emisyon spektrometre (portatif ve laboratuvar tipi), X-ray Floresans spektrometre (portatif ve laboratuvar tipi), ICP Optik Emisyon spektrometre, ICP MS spektrometre ve otomasyon sistemleriyle şu anda ürün yelpazesi en geniş ve her türlü uygulamaya açık üretimiyle rakipsizdir.

 

BOSELLO, X-ray tahribatsız kontrolde dünyanın sayılı üreticilerinden biridir. Kullanıcı ihtiyaç ve uygulamalarına göre dizayn yapabilen son derece esnek uygulamalarıyla alanında tektir. Bu esnek yapısı sayesinde rakiplerine oranla daha uygun fiyatlı ve daha kaliteli cihazlar üretmektedir.


BREITLANDER, spektrometre kullanıcılarının en büyük ihtiyaçlarından biri olan uluslararası sertifikalı standart numune distribütörü ve numune hazırlama cihazları (yüzey taşlama, zımparalama ve X-ray cihazları için öğütücü, pres ve füzyon cihazları) üreten bir firmadır.


SPECTRUMA, Glow Discharge Optik Emisyon Spektrometre cihazları konusunda sürekli teknolojik gelişme içinde olan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan, konusunun uzmanı bir kuruluştur.

LINN, laboratuvar ve endüstriyel fırınlar konusundaki uzmanlığıyla spektroskopi için numune hazırlama üniteleri üretiminde özel bir konuma sahiptir.
 

LTB, bütün optik spektral aralıkta short-pulse lazerlerin, farklı spektrometrelerin ve lazer bazlı ölçüm tekniklerinin, yenilikçisi, geliştiricisi ve üreticisidir.

 

AXT, çeşitli marka ve model XRF ve XRD cihazlar için X-ray tüpleri sağlamaktadır.