HB 3000: OTOMATİK TAŞLAMA MAKİNESİ / Taşlamalar

  • Açıklama
  • Dökümanlar
  • Uygulamalar
  • Galeri
  • Video

Otomatik taşlama için birinci sınıf makine - tekrarlanabilir analizler, maliyet verimliliği ve yüksek performans için mükemmel numune hazırlama

UYGULAMA

Uygulama
Optik emisyon spektroskopisi, X-ışını floresanı ve diğer işlemler için çelik ve pik demir numunelerinin kaba ve ince öğütülmesi

Malzemeler
Çapı 50 mm'ye kadar, yuvarlak veya paralel yüzeyli çelik ve demir numuneleri

Çalışma modu
otomatik, bağımsız çalışma, doğrusal otomasyon, robot otomasyonu

FAYDALARI

Otomatik numune hazırlama yoluyla
tekrar üretilebilirlik Tüm avantajları ile spektral analiz için tam otomatik numune hazırlama, tam otomatik tencere ve kayış öğütücü HB 3000 ile mümkün olur. Program kontrollü taşlama prosesleriyle çalışmak, numune hazırlığının tekrar üretilebilirliğinde önemli bir iyileşme sağlar ve böylece azaltılmış zaman ve maliyetle tutarlı analiz sonuçları elde edilir.

Kısa işlem süreleri
HB 3000, sıcaklığı 800 ° C'ye kadar olabilen demir, çelik ve özellikle çeşitli şekillerde yüksek alaşımlı çeliklerden yapılmış numunelerin hızlı ve hassas taşlanması ile karakterize edilir. Pnömatik kenetleme birimi, 60 mm çapa kadar güvenilir bir şekilde kavranabilen simetrik numunelerin kenetlenmesini sağlar. Bu şekilde, yüksek öğütme performansı ve dolayısıyla kısa numune hazırlama süreleri elde edilir.

Parlayan numunelerin işlenmesi
Optimum taşlama sonuçları için HB 3000, taşlama işlemleri sırasında program kontrollü ara soğutma ile donatılmıştır. Bu soğutma sistemi ile parlayan numuneleri işlemek mümkündür.

Esnek öğütme parametreleri
Aşındırıcı, tanecik boyutu ve sertliği ile birlikte öğütme kabının ve öğütme bandının bir makineye entegrasyonu, analitik gereksinimler için optimum numune hazırlığı sağlar. Zımpara bandı pahalı kalibrasyon örneklerinin hassas taşlanması için kullanılabilir. Buna karşılık, çanak çark ile ön taşlama maksimum servis ömrü sağlar.

SEÇENEKLERİ

  • Çökeltme tankları

İçerik Güncellenecektir.

İçerik Güncellenecektir.

İçerik Güncellenecektir.