SPECTRO Yeni SPECTROMAXx'ini iCAL 2.0 ARC / SPARK OES Analizörü ile Tanıttı

SPECTRO Analitik Cihazlar, SPECTROMAXx’in sekizinci neslini iCAL 2.0 ARC / SPARK OES Analizörü ile tanıttı – malzeme kontrolü ve döküm uygulamaları için hassas bir şekilde ayarlanmış hızlı, doğru elemental analiz elde etmek için yenilikçi yeni yetenekler ve performanstaki gelişmelerle geliştirildi.

SPECTROMAXx, 13.000’den fazla kurulumla sektörün önde gelen OES hattı olabilir. En yeni nesil cihaz olağanüstü bir hıza sahiptir; hızlı ve basit standardizasyon; güvenilir ve doğru sonuçlar; minimum gaz tüketimi; ve gelen kaynak malzemelerin daha akıllı bir temel analizi, süreç içi test ve izlenebilirlik ve son kalite denetimi için düşük sahip olma maliyeti.

Yeni SPECTROMAXx analizörünün daha hızlı ölçüm süreleri ve düşük sarf malzemesi tüketimi, her zamankinden daha fazla üretkenlik, analitik performans, kullanım kolaylığı ve maliyet etkinliği sağlar.

Olağanüstü Hız: Yeni SPECTROMAXx, ölçüm sürelerinde yüzde 12 azalma için optimize kıvılcım parametreleriyle kayıt ayarlama hızına ulaşır. (Örnek: düşük alaşımlı çelik, önceki modellere göre 3 saniye daha az zaman alır.) Ultra hızlı bilgi, kullanıcıların hem zaman hem de enerji maliyetlerinde önemli tasarruf sağlamak için değişen proses koşullarına hızla tepki vermesini sağlar.

Hızlı, Basit Standartlaştırma: Yeni analizör, geleneksel analizörlerin ihtiyaç duyduğu 30 veya daha fazla dakika yerine günde sadece 5 dakika ve tek bir numune gerektiren SPECTRO’nun tescilli iCAL 2.0 kalibrasyon mantığına sahiptir. İCAL 2.0 ile SPECTROMAXx, geleneksel cihazların aksine tekrar çalışma gerektirmeden çevre sıcaklığı veya basıncındaki çoğu değişikliği telafi eder. Dahası, SPECTRO’nun SPARK ANALYZER Pro yazılımı, daha az deneyimli personel için kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla basitleştirilmiş bir operatör görünümü ve programlanabilir uygulama profillerine sahiptir. Sonuç: benzersiz istikrar, üretkenlik ve tasarruf.

Minimum Gaz Tüketimi: Önemli bir operasyonel maliyeti büyük ölçüde azaltan SPECTROMAXx, diğer analizörlerin aksine analitik performanstan ödün vermeden pahalı argon gazı kullanımını en aza indirir.

Düşük Sahip Olma Maliyetleri: SPECTROMAXx analizörünün düşük bakım gereksinimleri daha yüksek kullanılabilirlik sağlarken, kritik durum göstergelerine sahip gelişmiş tanılamalar bakımı kolaylaştırır ve çalışmama süresini önler. AMECARE hizmetleri, uzak SPECTRO servis uzmanı ile isteğe bağlı bir PC bağlantısıyla desteklenen proaktif uyarılara izin veren makine-makine desteği ile kesintisiz performansı artırmaya ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Küresel Dökme Demir Kapasitesinde Karbon: Gelişmiş OES teknolojisi, SPECTROMAXx’in serbest grafit içeren örnekleri hassas bir şekilde tespit etmesini ve analiz etmesini sağlar ve sonuçlar yanma analizi ile elde edilenlerle karşılaştırılabilir. Analizör, serbest grafiti tespit etmek ve analitik koşulları seçerek etkilerini en aza indirmek için kıvılcım öncesi aşamada karbonu izleyebilir. Bu yaklaşım aynı zamanda kötü örnekleri otomatik olarak tespit etmek için istatistiksel bir yöntem kullanır.