Cihaz Tanıtım ve Satışı

Sizlere en uygun, en doğru ve en hızlı çözümü sunabilmek için konusunda uzmanlaşmış satış ekibimiz farklı ürün gruplarına ayrılmışlardır. Yılların verdiği tecrübe ile sektöre hakim satış ekibimizin kullanıcılara karşı bakış açısı sadece satış değil, onlara doğru çözümler sunmaktır. Kullanıcıları dinleyip, neler yapmak istediklerini en ince ayrıntısına kadar anlayıp, isteklerini tamamen karşılayacak şekilde bir satış gerçekleştirmektir.

Bizim satış kadromuzun tamamı uzun yıllar servis mühendisi olarak çalışmış kişilerdir. Bize göre; bu tip özel cihazları satacak kişilerin teknik geçmişi olmalıdır, böyle kişiler daha doğru satış yapabilmektedirler. Satıcı kişi, kullanıcının ihtiyaçları belirlenirken edinmiş olduğu tecrübeleri onlarla paylaşmalı, sanki kendisine bir cihaz alımı yapıyormuşçasına tüm detayları aktarmalıdır.

Yerinde Analiz Hizmeti

Analiz edilecek numunelerin cihaza taşınmasının mümkün olmadığı ve kurulu sisteme zarar verilmemesi gereken durumlarda, hurda ve stok sahalarında, servis mühendislerimiz tarafından elimizde bulunan portatif cihazlar kullanılarak yerinde analiz işlemi gerçekleştirilmektedir. Verdiğimiz bu hizmet sayesinde kullanıcının zamandan tasarruf etmesi, doğru ve güvenilir bir şekilde hızlı sonuç alması sağlanmaktadır.

Modernizasyon (Güncelleştirme)

Kullanıcılarımıza sağlamış olduğumuz diğer bir uygulama ise modernizasyon işlemleridir. Mevcut kapasitede kullanılan cihazların zamanla değişen ihtiyaçlar doğrultusunda doğru güncelleştirmeler ve ilaveler yapılarak, ihtiyaçlarınızı daha geniş ölçüde karşılayacak şekle getirilmesi mümkündür. Kullanılan cihazın çalışma prensibi ve yapısal özelliklerine göre yapılacak donanım veya yazılım güncelleştirmeleri ile yeni uygulama alanları yaratılabilmektedir.

 

Periyodik Bakım Hizmeti

BES Mühendislik olarak satış sonrasında vermiş olduğumuz hizmetlerden biri de koruyucu bakım hizmetidir. Kullanıcılarımıza farklı seçenekler dahilinde sağlamış olduğumuz periyodik koruyucu bakım anlaşmaları ile cihazların kullanım ömürlerini uzatıp, performanslarının maksimum seviyelerde olmasını sağlamaktayız. Periyodik koruyucu bakımlarda, cihazların yıpranan ve değişmesi gereken sarf malzemeleri değiştirilmekte, yapılan kalibrasyon ve rekalibrasyon işlemleri sayesinde kullanılan cihazın analiz hassasiyetinin ve tekrarlanabilirliğinin güvenilir seviyede kalmasını sağlamaktayız. Periyodik bakım sözleşmelerinin kullanıcılara getirdiği diğer bir avantaj da, anlaşma kapsamı dışında istenebilecek eğitim, ilave kalibrasyon gibi hizmetlerden çok daha ekonomik olarak faydalanmalarını sağlamaktır.

 

Arıza Servisleri

‘’ En kısa zaman, en doğru çözüm ‘’

BES Mühendislik olarak zamanın sizler için önemini bilen bir hizmet yapısına sahibiz. Bu sebepten dolayı arızalara en kısa sürede müdahale prensibi ile çalışmaktayız. Tarafımıza bildirilen arıza talebi ile birlikte 24 saat içinde servis mühendislerimizin sizlerin yanında olmasını sağlamaktayız.

Gelişen teknolojiden faydalanarak uzaktan erişim yöntemi ile müdahale edilebilecek durumlarda sizlere daha hızlı hizmet vermek öncelikli hedefimizdir.

Cihaz Taşınması (Demonte+Monte)

Kullanıcı tarafından cihazın firma içinde veya farklı bir yere taşınma işleminin yapılacağı durumlarda, tarafımızdan danışmanlık/servis hizmeti verilebilmesinin haricinde bu işlem bizzat tarafımızdan da gerçekleştirilmektedir.

Taşınma işleminde verdiğimiz hizmet kapsamında, taşınma öncesi cihazın son durumu kontrol ve tespit edilir. Sonrasında servis mühendislerimiz tarafından cihazın sökülme işlemi yapılır. İşletme dışı yapılacak taşımalarda cihazın zarar görmeyecek şekilde paketlenmesi ve korunmaya alınma işlemi yapılır ve sonrasında taşıma işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında servis mühendislerimiz tarafından cihazın kurulumu gerçekleştirilmektedir.

Cihazların Montajı ve Kullanıcı Eğitimleri

Satış işleminin gerçekleştirilmesinden sonra, Lojistik departmanımız Laboratuvar koşulları ve montaj öncesi yapılması gereken hazırlıklar konusunda kullanıcıyı bilgilendirmektedir. Tarafınızdan hazırlıkların tamamlandığına dair bilgi alınmasından sonra montaj için karşılıklı tarih belirlenmektedir.

Cihaz ve numune hazırlama ekipmanlarının laboratuarınızda uygun bir yere kurulumu yapıldıktan sonra cihazların performans testleri yapılmaktadır. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra numune analizine geçilmektedir. Operatörlerinize cihazın kullanımı, yazılımı, numune hazırlama, cihazların operatör seviyesinde yapılması gerekli periyodik bakımları uygulamalı olarak anlatılmaktadır. Kullanıcı cihaza hakim oluncaya kadar gerektiği kadar eğitim verilmektedir. Daha sonra montaj raporu düzenlenmekte ve eğitime katılan personele eğitim sertifikası düzenlenmektedir.

Kurulum sonrasında da personel değişimi veya güncel bilgi aktarımı yapılması istenildiğini durumlarda eğitim programı düzenlenebilmektedir.

İkinci El Cihaz Satışı

İkinci el cihaz alımı ciddi riskler taşımaktadır. Bu tip özel cihazlarda oluşabilecek risklerden kullanıcıların mağdur olmaması için, ikinci el cihaz alımı öncesinde mutlaka alımı yapılacak cihaz markasının temsilcisi ile görüşülmelidir. Satıcı firmanın satma nedenleri, cihazın daha önce kaç defa ve hangi koşullarda taşınmış olduğu, cihazda yaşanan problemler ve beraberindeki aksesuarlar ve donanımların eksiksiz olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. Bu anlamda yetkili servis tarafından doğru bir tespit yapılmalı ve alıcı tarafa detaylı bir rapor sunulmalıdır. Cihazda mevcut olan aksaklıklar ve çözümü mutlaka belirtilmelidir.

Eğer cihaz tarafımızdan satılıyorsa; yukarıda belirttiğimiz tüm tespitler ve onarımlar yapılmış demektir. Size cihaz ve geçmişi ile ilgili bilgiler verilir. Ofisimizde ya da portatif cihazlar için istenirse işletmenizde cihaz çalıştırılır ve performansı size gösterilir. Cihaz size olabilecek en iyi performansta teslim edilir. Cihazın satışı sonrasında, uzman ekiplerimiz tarafından işletmenizde kurulumu yapılır ve kullanıcı eğitimleri ve sertifikaları verilir. 

Laboratuvar Projesi Oluşturulması ve Kurulumu

BES Mühendislik olarak vermiş olduğumuz hizmetlerden bir diğeri de, anahtar teslim laboratuvar projelerinde danışmanlık hizmetidir. Kullanıcı tarafından belirlenen hedef uygulamalar, istenilen tayin limitleri ve bütçeler doğrultusunda, en uygun laboratuvar alt yapısının seçimi, projelendirilmesi, cihazlarda kullanılan alt yapının temini, kurulumu, çalıştırılması ve kullanıcılara verilen eğitimler ile istenilen uygulamaları yapabilecek duruma getirilmesine kadar olan süreçte edinmiş olduğumuz deneyimimiz ile sizlerin yanında olmaktayız.