Yeni Teknik Raporda Belirtilen ICP-OES Kullanılarak Çevre Testlerine Yeni Yaklaşım

Temel analiz için gelişmiş cihazların lider üreticisi SPECTRO Analitik Cihazlar, “Çevresel Testler için ICP-OES Analizine Yeni Bir Yaklaşım” adlı yeni bir rapor yayınladı.

Çevre laboratuvarları, analiz ihtiyaçlarının çoğu veya tümü için tek bir ICP-OES çözümü üzerinde standartlaştırmak isteyebilir. Ancak farklı spektrometre tiplerinin çeşitli uygulamalar için farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Örneğin, dahili plazma görüntüleme teknolojilerinden çeşitli faydalar elde ederler.

SPECTRO’nun yeni teknik incelemesinde, görüntüleme tekniklerindeki son gelişmelerin çok yönlü yeni bir spektrometre oluşturulmasına nasıl yardımcı olduğu ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Yepyeni çift taraflı arabirim (DSOI) teknolojisi, sular, atık sular, topraklar ve çamurlar dahil olmak üzere rutin uygulamalarda çevre laboratuvarları için önemli avantajlar sunabilir.

Örneğin DSOI teknolojisi, geleneksel radyal sistemlerin iki katı hassasiyet sunar, ancak dikey çift görünüm modellerinin karmaşıklığını, dezavantajlarını ve maliyetini önler. Yüksek kararlılık, geleneksel radyal gözlem ICP-OES ile aynı yüksek doğrusallık, gelişmiş çift kullanımlı sistemlere göre gelişmiş kullanım kolaylığı ve daha az bakım gereksinimi sağlar. Tekniğin ek avantajları: sadece tek bir plazma görünümü kullanan bir ölçüm gereklidir – çift görüntülü spektrometrelere kıyasla kesin bir hız avantajı.