SPECTRO GREEN / ICP-OES Spektrometreler

  • Açıklama
  • Dökümanlar
  • Uygulamalar
  • Galeri
  • Video

  • Geleneksel radyal-plazma-görünüm cihazlarının iki kat hassasiyetini sağlayan yeni devrim niteliğinde Çift Taraflı Arabirim (DSOI) teknolojisi
  • Daha yüksek analiz hızları, daha kısa numuneden numuneye geçiş ve saatte daha fazla örnek için 100 ms'den daha kısa sürede spektrum aktarımı sağlayan yeni GigE okuma sistemi
  • Harici soğutmayı gereksiz kılan son derece çevik, LDMOS jeneratörü: düşük numune dilimlerinde düşük tespitlerde zor numune matrislerini analiz edebilirsiniz , ayrıca daha yüksek verimlilik için daha hızlı ısınma (~ 10 dakika)
  • Yeni SPECTRO ICP Analyzer Pro işletim yazılımı, sezgisel bir kullanım kolaylığı sunar.

 

Plazma görünümü tasarımının kritik sorununa yepyeni bir yaklaşım olan SPECTRO’nun yeni DSOI teknolojisi, yeni bir doğrudan radyal görüntü teknolojisi ile gözlemlenen dikey bir plazma torç’u kullanıyor. İki optik arabirim, plazmanın her iki tarafından yayılan ışığı yakalar, daha fazla hassasiyet ve yeni dikey torç çift görüşlü modelleri rahatsız eden sorunların giderilmesi için yalnızca tek bir ekstra yansıma kullanır. Sonuç olarak, DSOI geleneksel radyal sistemlerin iki katı hassasiyet sağlar ve aynı zamanda dikey çift görünüm ( Dual view) modellerinin karmaşıklığını, dezavantajlarını ve maliyetini önler.
SPECTROGREEN analizi, bazı atık sular, topraklar ve çamurlar, endüstriyel kimyasallar, yüksek tuz numuneleri ve metaller de dahil olmak üzere eser elementlerin belirlenmesinde ve zorlu matrisli numunelerin işlenmesinde önemli avantajlar sağlar. SPECTROGREEN spektrometresi, çevre ve agronomi uygulamalarında rutin analizler ve tüketici ürün güvenliği için idealdir; ilaç; petrokimya; kimyasal maddeler; ve yiyecekler.

SPECTROGREEN, endüktif olarak eşleştirilmiş plazma optik emisyonu (ICP-OES, ICP-AES, ayrıca ICP plazma) spektroskopisinde 30 yıldan fazla marka olma özelliği ve deneyiminden yararlanmaktadır.
SPECTROGREEN ICP-OES sistemi, SPECTRO’nun tescilli ICP ANALYZER PRO yazılımı ile birlikte gelir ve cihazın basitleştirilmiş işletiminden ve benzersiz analitik özelliklerinden tam olarak yararlanmayı kolaylaştırır.
SPECTRO'nun kapsamlı ICP-OES ürün serisindeki ek optik emisyon spektroskopisi cihazları arasında SPECTRO GENESIS, SPECTROBLUE ve SPECTRO ARCOS yer alır.

-Application Brief: Analysis of Aqueous Solutions by ICP-OES with Single Radial and Dual-Side-On Interface Plasma Observation (ICP-117)

-Application Brief: Analysis of Soil by ICP-OES with Dual-Side-On Plasma Observation (ICP-121)

-Application Brief: Analysis of Waste Water by ICP-OES with Dual-Side-On Plasma Observation (ICP-118)

-Application Brief: Analysis of Biodiesel (FAME) (ICP-122)

-Application Brief: Analysis of 200 g/L NaCl-Solutions by ICP-OES with Single Radial and Dual-Side-On Interface Plasma Observation (ICP-119)

-Application Brief: Analysis of Oils Using ICP-OES with Single Radial and Dual-Side-On Interface Plasma Observation (ICP-120)

-Application Brief: Analysis of Coolants by ICP-OES with Dual-Side-On Plasma Observation (ICP-123)

-Application Brief: Analysis of Environmental Samples Following the CLP ILM 05.3 Protocol by ICP-OES with Dual-Side-On Plasma Observation (ICP-125)

-Application Brief: Analysis of Migration Elements in Toys Using ICP-OES With Dual-Side-On Interface Plasma Observation (ICP-124)

-Application Brief: Multi-Element Analysis of AdBlue® Following ISO 22241-2 Using ICP-OES (ICP-127)

-Application Brief: Analysis of Metal Impurities in Hydrochloric Acid Using ICP-OES with Dual Side-On Interface Plasma Observation (ICP-128)

Bu uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle >iletişime geçebilirsiniz.