SPECTRO MIDEX 05 / XRF Spektrometreler

  • Açıklama
  • Dökümanlar
  • Uygulamalar
  • Galeri
  • Video

  • Piyasalar değerli metallerin elementel analizi için altın standardını kabul etti.
  • İz elementler ve ana elementler için en iyi doğruluğu sağlayan kapsamlı fabrika kalibrasyonlarıyla desteklenen 30'dan fazla element
  • 3 kat daha kısa ölçüm süresi faktörü ile : geleneksel ölçüm zamanlarında olağanüstü sonuçlar veya olağanüstü ölçüm zamanlarında geleneksel sonuçlar seçebilirsiniz.

 

Elementel analizin doğruluğu özellikle değerli metallerin değerlendirilmesinde genellikle kritiktir . Diğer uygulamalar için hız daha da önemlidir: Yüksek hacimli ayırma merkezleri hem hızlı hem de doğru analiz gerektirir. Buna ek olarak, tüm kullanıcılar yardımcı yazılım ve sonuçların bir laboratuvar ağına kolay aktarımı ile sağlam, kullanışlı ve kullanımı kolay analizörleri tercih eder. Değerli metallerle uğraşırken, elbette, kullanıcılar tahribatsız örneklemeyi de değerlendiriyor.
Yıllar boyunca, SPECTRO MIDEX tüm bu alanlarda ultra güvenilir üst sınıf XRF performansına dönüştü. Dünya çapında birçok test laboratuvarında endüstri standardıdır. Şimdi, beşinci nesil SPECTRO MIDEX analizörleri - önceki modellerin bile hassasiyetini üç katına kadar artıran – kupelasyon teknolojisine hassas bir şekilde yaklaşırken, hızı ve kolaylığı da büyük ölçüde geliştiriyor. Bu model Değerli metal uygulamaları için tamamen optimize edilmiştir.

Kompakt yeni SPECTRO MIDEX, yüksek sayım hızı ve yüksek çözünürlük kullanarak ED-XRF dedektör teknolojisindeki en son gelişmeleri bir araya getirir. Bu yeni akıllı yenilikler, değerli metal testleri için mevcut en gelişmiş orta kademe laboratuvar XRF tezgah analizörlerinden biri olmasına yardımcı oluyor. Böylece kullanıcılar, küçük ve iz element içeriği için bile önemli ölçüde artırılmış hassasiyet veya daha yüksek numune üretimi için önemli ölçüde daha hızlı test seçebilirler.

- Application Brief: Precious metals testing with ED-XRF spectrometry (XRF-101-AB)

Bu uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle >iletişime geçebilirsiniz.

İçerik Güncellenecektir.