SPECTRO MS / ICP-MS Spektrometre

  • Açıklama
  • Dökümanlar
  • Uygulamalar
  • Galeri
  • Video

SPECTRO MS çift fokus sektör alanlı, yeni tasarım iyon optiği olan, öncü dedektör sistemine sahip, Mattauch-Herzog dizaynı ile üretilmiş bir kütle spektrometresidir. Günümüz piyasasında 6Li’dan 238U’a kadar olan inorganik kütlenin simultane (eşzamanlı) olarak ve daimi iyon ışınlarının dedektöre gitmesi yöntemi ile ölçüm yapabilen yapılan tek cihazdır.

Artık her element için ayrı ayrı beklenmesine sebep olan uzun analiz sürelerine gerek kalmamıştır. Onun yerine gelişigüzel oluşan spektrumun yaklaşık 48000 kanaldan 20 tanesinin işlem yapması ile yeni geliştirilmiş olan yarı iletken dedektör sayesinde hem eşzamanlı hem de yüksek hassasiyette analiz yapmak mümkün olmaktadır. Bu sayede, her ölçümde, toplam kütle spektrumu saptanır ve hemen veya sonradan değerlendirme ve yeniden işlem için saklanır.
SPECTRO MS’in her parçası, mükemmel analitik performans ve kolay operasyon yapılabilmesini sağlamak için optimize edilmiştir. Sonuç olarak SPECTRO MS, özellikle karmaşık yapıda numuneler için kabul edilebilir çözünürlükte işlem yapar. Düşük offset değeri ile yüksek duyarlılık birleştiğinde, sinyalin çok düşük limitler için işlem yapması mümkün olur. Basit rutin operasyon ve detaylı yazılım fonksiyonları sayesinde kullanıcılara pek çok benzersiz olanak sunulmaktadır.

İçerik Güncellenecektir.